Pływanie

box-plywanie-1

Pływanie jest dyscypliną sportu o ogromnych właściwościach zdrowotnych i relaksacyjnych. Można ją uprawiać zawodniczo, rekreacyjnie, indywidualnie i rodzinnie. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie nauki.

Rokrocznie w naszym Ośrodku około 6000 dzieci zdobywa umiejętność pływania oraz wiedzę jak bezpiecznie, zdrowo i przyjemnie spędzić czas nad wodą. Prowadzimy zajęcia  nauki i doskonalenia pływania dla dzieci z krakowskich szkół. Oferujemy również zajęcia z pływania korekcyjnego dla dzieci
z wadami postawy ciała. Na zajęcia pływania korekcyjnego uczęszcza około 2000 dzieci.

Zajęcia prowadzą instruktorzy i trenerzy pływania, absolwenci krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Szanowni Państwo, informujemy, że obostrzenia sanitarne wprowadzone przez Rząd RP od dnia 09.11.2020 NIE DOTYCZĄ popołudniowych zajęć dydaktycznych: pływania z elementami korektywy, gimnastyki korekcyjnej, zajęć sportowo – rekreacyjnych z wolnego naboru oraz zorganizowanych form aktywności fizycznej na pływalniach KSOS przy zachowaniu obecnych standardów sanitarnych obowiązujących w KSOS.

Szanowni Państwo, informujemy, iż w związku ze wzrostem zakażeń Covid-19 i wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych przez Rząd RP do odwołania wyłączona z użytkowania zostaje pływalnia dla osób korzystających indywidualnie.

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy
al. Powstania Warszawskiego 6
1
Międzyszkolny Basen Pływacki Kraków - Śródmieście
ul. Francesco Nullo 23
3
Akademia Wychowania Fizycznego
al. Jana Pawła II 87
5
Ośrodek - Sportowo Rekreacyjny Kurdwananów Nowy
ul. Wysłouchów 34 a
2
Międzyszkolny Basen Pływacki Kraków - Nowa Huta
os. Kolorowym 29 b
4
Ośrodek Sportu i Rekreacji Kolna
ul. Kolna 2
6